HTML

gameover

Játékokról rövid ismertető, elemzés, kritika.Kendőzetlenül a hibákról, arról ami jó és arról ami rossz.

Friss topikok

  • duble n: Ezt csak így írom le, mert nem akartam a cikk részeként. Az embeek nagyrésze ugyebár letölti a ját... (2009.06.12. 11:33) Filmadaptációk
  • duble n: Következő teszt a COD 5 lesz. (2009.01.02. 12:32) Command and Conquer:Red Alert 3
  • duble n: Annyit hozzáfűznék, hogy a bevezető szöveg szigorúan poén, nem akarok senkit se még véletlenül se ... (2008.10.29. 17:47) Crysis,Crysis Warhead,Far cry 2(3 in 1)

Linkblog

Call of duty: World at war

2009.01.30. 19:27 duble n

    Nehéz vagy könnyű dolog megírni egy tesztet?! Ugyannis a játékostársadalom mai elvárásai miatt a jó dolgokat természetesnek tartják a játékosok, míg a hibákat kimerítően hosszú szövegben képesek kitárgyalni, még ha apróságokról van is szó. Így már érthető, hogy miért is könnyebb egy közepes játékot elemezni egy jó játéknál.Most eljutottam egy játékhoz, amibe igen nehéz lesz belekötni, ami jó benne, az pedig már természetesnek tűnik. Íme a Call of Duty: World at war.

 

 



   

 

 

 

 

 

 

 

 

A 2. világháború már olyannyira lerágott csont, hogy már a csontból se maradt semmi, mégis makacsul ragaszkodnak a játékgyártók a témához és ez nem is gond.Egy ekkora háborúnak rengeteg arca van.Láthattunk például a Brothers in Armsban egy érzelmesebb oldalt az esztelen gyilkolás helyett.Az új COD is 2 viszonylag felderítetlen területre kalózol minket:a japán és a szovjet frontra.Bár mindkettőt dolgozták már fel korábbi játékok, utóbbit maga a COD sorozat 2. tagja is, mégis ez a 2 terület eltér a szokásos európai porondtól.
    Kezdeném a szovjet front bemutatásával.Ahogy az a valóságban is megtörtént, átélhetjük a haza kétségbeesett védelmét, miután a németek támadása felkészületlenül érte az Anyaföldet.Láthatjuk a pusztítás, a könyörtelen gyilkolás maradványait. A németek megölték Sztálingrádban szinte az összes társunkat, de rajtunk kívül 1 ember túlélte a borzalmakat.Mivel azonban megsérült, nekünk kell véghezvinni a küldetését:megölni a német hadvezért.Később a kilátástalanság átmegy bosszúba, ugyanis a németeknek a korai győzelmek ellenére nemsokára hatalmas orosz túlerővel kell szembenézniük,ugyanis megindul a szovjetek ellentámadása és természetesen a szinte végtelen szovjet haderőnek mi is tagjai leszünk. Nehéz csaták várnak ránk, de a játék vége mindenképp kárpótól minket ezért, ugyanis ahogy a COD 4-ben,úgy itt is rendkívül jóra sikerült a  játék vége.

     Most pedig jöjjön az, ami igazán egyedivé teszi a játékot: a japán front.Ugyan már korábban volt példa arra más játékoknál, hogy a felkelő nap országában harcoltunk, mindamellett egy elég mellőzött helyszínről beszélünk, ráadásul ok nélkül, ugyanis teljesen egyediek a pályák is, sőt, még a harcstílusunk is más lesz.A japán katonák kegyetlenek, vérszomjasak.Erre kiváló példa a banzai-harcosok jelenléte.Itt mellesleg meg kell említsem, hogy a COD 4-ben sok fejtörést okozó farkaskutyáktól megszabadultunk, helyettük a mégtöbb fejtörést okozó banzaiokkal kell majd elbánjunk.De nincs az a japán katona, amelyet ne lehetne lenyugtatni............természetesen a LÁNGSZÓRÓ  segítségével.A japán fronton ugyanis ez lesz a legfontosabb fegyverünk. Ezzel a fegyverrel a pusztítás új szintjére léphetünk!A lángszóró jelenléte helyenként teljesen megváltoztatja a harcmodorunkat, mondhatni belőlünk is banzai harcosokat csinált, ugyanis nemegyszer azon fogjuk észrevenni magunkat, hogy el is felejtkeztünk a saját épségünkről a nagy pusztítás közepette, csak megyünk és kamikaze módra gyilkolunk mindenkit. Természetesen nagy szükségünk lesz más fegyverekre is, csak ki akartam emelni, hogy milyen üde színfolt a játékban , ez az eléggé mellőzött, ám hatalmas pusztításra született fegyver.Tovább emelei a japán pályák értékét az erdős környezet.Sose tudhatjuk honnan támadnak meg minket, akármelyik fa mögött ellenség rejtőzhet.Állandóan feszülten kell figyelni, máskülönben már tölthetjük is vissza a legutóbbi checkpointot.

     A 2 párhuzamosan futó kampánnyal a játék sztorijának is a leglényegesebb elemeit sikerült bemutatnom.A játékmenet változatos és egyedi lett.A készítők talán a legjobb unkát végezték, amit végezhettek, de a 2. világháború már lassan kezd unalmas lenni, sokak szemében emiatt alighanem csökken a játékélmény.Emiatt a játékmenet 8/10.
    Fegyverek, járművek: itt csak annyit mondhatok:amit megszoktunk. Géppisztolyok, puskák, gránátok, tankok, lángszóró...A World at warban megtalálunk mindent ami szem-szájnak ingere!10/10. Félig meddig ide tartozik az irányítás is, ami az eddig jól megszokott és jól bevált lesz.10/10
    Ellenségek:itt elsősorban a mesterséges intelligencia fontos, ami úgyszintén jól sikerült. Cseppet se lesz könnyű dolgunk, nehezebb szinteken pedig nagyon meg kell izzadjunk, hogy eleget tegyünk a kötelesség hívásának. További jó pont a banzai harcosok jelenléte, hiszen így egy eddig nem ismert ellenfél-típussal is összemérhetjük erőnket. Megérdemelt 10-es!
    A grafika...Hát erről is ugyanazt mondhatom el, amit eddig: amit elvárunk. Nem közelíti meg egy Crysis szintjét, de a rendszerigény is kisebb. 8/10
Végülis tehát nem nagyon sikerült belekötni ebbe a játékba.E gyedüli dolog, amit félig-meddig zárójelben megemlítenék, hogy talán ideje lenne lassan a játékgyártóknak szakítani a 2. világháborúval.Szép volt, jó volt, de mostanság sokkal kevésbé vonzó már ez a téma. Új témára vágyik a nép!

A Call of duty:World at war jegye tehát 9,2.

A Call of Duty sorozat már évek óta hatalmában tartja a játékostársadalmat. Mindig sikerült megújulni, mindegyik rész a sorozaton belül és önmagában is kiemelkedő. Elmondhatjuk tehát, hogy az 5. rész is méltó tagja a lassan legendává váló COD sorozatnak. Kíváncsian várjuk a folyatást!

Jó játékot!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://game-over.blog.hu/api/trackback/id/tr58912968

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása